sırada bu var daha 50 sayfa okudum ama cidden baştan bile güzel bi kitap 820 sayfa diye gözünüz korkmasın


BOLEYN KIZI


On dört yaşındaki Mary Boleyn kraliyet sarayına geldiğinde kral olan Henry’nin gözlerini kamaştırır.Mary’nin ailesinin bunu fark etmesi üzerine Mary’i Henry’e yakınlaştırmaya başlarlar.Kral ilk gördüğü günden Mary’e ilgili olmasıyla Mary kralı elde etmeyi başarır ve kraldan gördüğü ilgiyle alt üst olur.Ayrıca altın prensinede aşık olur .Henry abisinin eşi olmasına rahmen abisinin ölümünden sonra kraliçe ile evlenmiş.Ancak kraliçe krala bir erkek evlat verememiştir.Erkek doğan çocuklarda doğduktan sonra vefat etmişlerdir.
Sadece bir kız çocugu yaşamaktadır.Kral ve Mary aşk yaşamaya başlarlar ve Mary gayrı resmi kraliçe olarak her geçen gün artan rolüne alışmaya başlamıştır.Daha sonrada Mary kraldan hamile kalır.Bundan dolayı Mary’nin ailesi Henry’nin dokuz ay boyunca başka bir kıza gönlü kaymasın diye Mary’den bir yaş büyük olan Anne Boleyn’e aşık olmasını sağlamaya çalışırlar.Mary kral yüzünden evli olduğu adamdan bile ayrılmışken dayısının böyle bir karar almasına çok sinirlenir ancak birşey diyemez çünkü ailesinin istediklerini yapmak zorundadır.Eğer oğlu olursa Henry’i geri kazanacağını bildiği için beklemeye başlar.Ancak bebek kız olur ve kralicenin adını vermeye karar verilir.Bebeğin adı Catherine olur.Catherine saraydan başka bir yere götürülür.Kral hem Anne’den hoşlanır.Hemde Mary’den vazgeçemez .Mary’le aşkları devam eder ve Mary tekrar hamile kalır .Mary’nin hamile kalmasıyla Anne’nin Henry’i elde etme şansı artmış olur. Ancak bu cocuk erkek olur Mary oğlu ile birlikte Catherine’nin yanına gider.Anne iyice Henry’i elde eder ve elde ederkende bir sürü kötülük işler.Henry artık iyice Anne’ye aşık olur.Ancak Anne Mary’den farklı olarak onunla şevişmez bundan dolayı Henry yanıp tutuşur.Anne krala baskı yapıp kraliçeden ayrılmasını ve onunla evlenmesini ister.Henry’de Anne’ye çok aşık olduğu için bunu kabul eder.Henry bahane olarakta kraliçenin abisiyle ilişkiye girdiğini ve bu nikahın geçersiz olduğunu ileri sürer.Kiliselerdeki önemli adamlar bunu araştımaya başlarlar.Kraliçe bu olaydan haberden olur ancak hiç birşey yapmaz ve kardeşine mektup yollar bunun üzerine kardeşi kilisenin önemli bir adamını kaçırmıştır .Bunu duyan Henry çok sinirlenir.Bu sırada Mary’nin kızı ve oğlu iyice büyümeye başlamıştır .Mary her yaz çocuklarının yanına gider kışın ise saraya geri dönerdi.Henry ve Anne’nin aşkı iyice büyümüş ve Anne kraliçeyi saraydan kovdurur.Kraliçe orada ölür.
Kraliçenin öldüğü sırada Anne hamiledir.Herkes çocuğun erkek olması için dua ederler.Ancak bebek doğmadan ölür.Anne bir kaç kere daha hamile kalır.Ancak krala daha söylemeden çocukları düşer.Mary Anne’nin hem ölen çocuklarıyla uğraşır hem de dayısının yanında çalışan bir adama aşık olur.Mary yaz geldiğinde onunla beraber çocuklarının yanına giderken William çocuklarına at binmeyi öğretmiş çocuklarda William’ı çok sevmiştir.William her buluştuklarında onu çok sevdiğini söylemekte ancak Mary o duyguları yaşamamaktadır.Ancak ilerleyen günlerde o da bu aşka tutuşmuştur. Ancak bunu ailesine anlatamamıştır bir tek George’ye abisine anlatmıştır .George aslında evlidir ancak evlendiği kadını yani Jane Parker’ı sevmemektedir.Karısı tam bir dedikoducudur . O zaten başka bir adamdan hoşlanmaktadır ama bu yasak olduğu için kimseye söyleyememiştir. Bu yasak aşkı bilende sadece Anne ve Mary’dir. Ancak anne git gide kraliçe olmaya alıştığı için hemen George’i terslemiş ve bitirmesini istemiştir. Mary ise onun bu sırrına sessiz kalmıştır. Mary gitgide William’a aşık olmuş ve onunla ailesinden gizli evlenmiştir.Anne bunu duyunca onu saraydan kovmuş ve kendi oğlu olmadığı için onun oğlunun kendi oğlu olacağını söylemiş.Ve çocuğun daha düzgün bir eğitim alması için onu başka bir okula yollamıştır.Mary ve William saraydan kovulduklarından William’ın yeni aldığı evde yaşamaya başlarlar.Orada Mary tekrar hamile kalır ve tekrardan bir oğlu olur .Ancak kral Anne’nin yaptığı kötülüklerden haberdar olur ölen çocukları duyar onu George’yi bir yere hapseder ancak Mary’e hiçbir şey yapmadılar. Anne kapatıldığı yere giderken yanında Catherine’ı de götürür. ve Mary bu nedenden dolayı orada kalmak zorunda kalırlar. William’la her zaman Catherine’yi görmeye gittiler. Henry Anne’yi George’yi ve George’nin aşk yaşadığı adamı vurdurdu. Mary Catherine oğlu ve William ve William’dan doğan çocukları ile birlikte evlerine geri döndüler