mart-Small5.jpg

Akıllara Zarar Bol Çikolatalı Rulo Pasta Tarifi'nin Malzemeleri
Kek için;

4 yumurta
1 su bardağından 1 parmak az şeker
1 su bardağı un
1 yemek kaşığı kakao
1 çay kaşığı kabartma tozu
1 vanilin
Krema için;

2 su bardağı süt
2 yemek kaşığı nişasta
3 yemek kaşığı şeker
1 yemek kaşığı tereyağ
50 gram beyaz çikolata
1 çay bardağı hindistan cevizi
Üzerine sütlü çikolata
Kiraz, Antep fıstığı

Akıllara Zarar Bol Çikolatalı Rulo Pasta Tarifi'nin Yapılışı
Kek için 4 yumurta şekerle çırpılır. İçine un ve kakao elenerek eklenip çırpılır. Kabartma tozu ve vanilin de eklenip çırpılır. Lütfen yere falan vurup baloncukları söndürmeyin. Yağılı kağıt serilmiş tepsiye döküp 175 derece 10 dk pişirilir. Pişirme çok önemli çok pişerse kuru olur aman dikkat. Ben krema soğusun diye kremayı önce yaptım. Krema için;sütle nişasta ve şeker karıştırılıp ocağa alınır. Pişince çikolata ve yağ eklenip eriyene kadar karıştırılır. Krema soğuyunca hindistan cevizi de eklenip karıştırılır. Harika bir krema sürerken yemelere doyamadım. Pişen kekimizi çıkartıp hemen rulo yapalım ,üzerine nemli bir bez koyup 5 dkka bekleyelim. Rulomuzu düzeltip yavaşça kağıdından ayırıp rulo yapalım tekrar açıp kremamızı sürelim. Sonra ilk katı biraz sıkıca sarıp rulo yapalım korkmayın çatlamıyor. Biraz dinlenmesi için dolaba koyalım o arada benmari usulü 250 gram çikolatayı eritip bir poşete koyalım çatalın ucuyla delip pastaya dökelim kiraz ve Antep fıstığıyla süsledik mi tamam afiyet olsun