Cildinizi nemli tutmak cildinizin daha genç yaşlanmasına destek olmaktır. Çünkü cilt nemli olduğu sürece genç ve sağlıklı kalır. Nemli cilt kolay kolay kırışmaz ve ileriki yaşlarda çok daha genç ve dinç durur.

Evde Nemlendirici Nasıl Yapılır
Soda ( 5 yemek kaşığı )
Gül suyu ( 5 yemek kaşığı organik olmalı )
Limon suyu ( yarım )
Gül yağı ( 3 – 4 damla )

Hazırlanışı: Malzemelerin hepsini cam bir kaseye koyarak karıştırın ve fısfıslı bir şişeye koyun. Gün boyu cildinizin kuruduğunu hissettiğiniz her an bu nemlendirici krem karışımı cildinizi sıkın ve kurumasını bekleyin. Kullanımı oldukça kolay ve pratiktir ve cildin ihtiyacı olan nemi gün boyu sağlayacaktır. Kuru cilde sahip kişiler her gün uygulayabilir.

Gül suyu: Organik gül suyu cildi nemlendirmek akne ve cildi temizlemek için harika bir üründür. Çoğu insan tonik yerine gül suyunu kullanarak çok daha sağlıklı bir cilde kavuşmaktadır.

Soda: Soda mineral açısından zengin olduğu için cilt için oldukça faydalıdır ve kullanılan diğer malzemelerin cilde çok daha hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlar.

Limon suyu: Ciltteki lekelerin giderilmesinde limon suyu başarılıdır. Fakat diğer yandan cildin nefes almasını sağlar ve güçlü bir C vitaminidir. Limon suyunun faydaları saymakla bitmez fakat cilde yumuşaklık ve parlaklık vererek cildin gerekli tüm ihtiyacını tek başına bile karşılar.