Türkiye'nin ikinci beşizleri bir ayın sonunda kritik süreci atlatarak kuvözden çıktı. İki ay daha hastanede kalacak olan beşizler, 2 kiloya ulaştıklarında taburcu edilecek
Ağrı'da 8 yıl önce evlenen ve çocukları olmayınca tedaviye başlayan Hatice ve Fatih Yılmaz çiftinin, 5 yıl sonra bir kızları dünyayla geldi. Çift, kızları 3 yaşına geldiğinde ise "Yalnız kalmasın" diyerek bir çocuk daha yapmaya karar verdi. Yeniden tedavi gören Hatice Yılmaz, hamile kaldı. Kontrole gittiğinde ise beşizlere hamile olduğunu öğrendi. Bursa'daki bir özel hastanede dünyaya gelen Türkiye'nin ikinci beşizleri, hastanede bir aylarını tamamladı. Birine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın annesi Tenzile hanımın adı, diğerlerine de Hira Nur, Havva, Rabia ve Berfin adı verilen, 15 kişilik ekibin dünyaya getirttiği beşiz bebekler kritik süreci atlattı. Son derece sağlıklı olan ve ilk kez kuvözden çıkarılarak yan yana yatırılan beşizler, doktorlarını ve ekibini de mutluluktan havalara uçurdu.

GÖRÜŞ SAATİNDE ANA KUCAĞINA...
Beşizlerin doktor Birgül Mutlu ve doğum servisi hemşireleriyle çekilen fotoğraflarını paylaşan hastanenin Başhekimi Mustafa Esgin, "Beşizlerin taburcu olabilmeleri için 2 kiloya ulaşmaları gerekiyor. Bununla birlikte ağızdan beslenmelerini bekleyeceğiz. 2 ay sonra taburcu edeceğimizi umuyorum. Her gün görüş saatlerinde annelerinin kucağına veriyoruz. Tabii 5 çocuk olduğu için biraz zor oluyor" dedi. Çalışmak zorunda olduğu için memleketi Ağrı'ya dönen baba Fatih Yılmaz ise beşizlerin yan yana fotoğraflarını ilk kez görünce gönderdiği mesajda, "Sayın Mustafa hocam ben Ağrı'dayım Beşizlerimi böyle yan yana ilk kez gördüm. Maşallah iyiye gidiyorlar. Allah sizden ve hastane personelinden razı olsun. Kendi çocuklarınız gibi bakıyorsunuz" dedi.