Film Adı: Şeytan Tüyü

Film Türü
: Komedi


Vizyon Tarihi
: 18 Mart 2016 Cuma


Yönetmen
: Murat Şenöy


Senaryo:
Gökhan Horzum, Gözde Baykara, Umut Oray, Yeşim Aslan, Cihan Çalışkantürk.

Yapımcılar:
Tolga Afşin Kaya.

Görüntü Yönetmeni :
Tolga Kutluay.

Müzik:
Gürsel Çelik.

Oyuncular:
Mustafa Üstündağ, Güven Kıraç, Şükran Ovalı, Beyti Engin, Erdal Tosun, Tuğrul Tülek, Ayşe Melike Çerçi, Derya Karadaş, Leyla Selen Uçer, Haldun Dormen.

Dağıtım:
Warner Bros.
Şeytan Tüyü Film Konusu

Murat Şenöy’ün yönettiği Şeytan Tüyü´nün başrollerinde Mustafa Üstündağ, Güven Kıraç, Şükran Ovalı ve Beyti Engin’in gibi isimler yer almakta.Filmin uyarlama senaryosu ise Gökhan Horzum, Gözde Baykara, Umut Oray, Yeşim Aslan ve Cihan Çalışkantürk´ün de bulunduğu kalabalık bir ekibe ait.

Metin, aracılık yaptığı kızları semtin ağır abisi Kürdo’ya mecburen devredip emekliye ayrılır. Eski hayatına perde çekme ve platonik aşkı Neşe ile yeni bir hayat kurma hayali, komiser Asım’ın bir akşam evini basıp onu sorgu için karakola götürmesiyle suya düşer. Sermayelerinden Aynur hunharca öldürülmüştür ve Metin baş şüphelidir. Metin her ne kadar kızları Kürdo’ya devrettiğini söyleyip suçsuz olduğunu iddia etse de bir türlü Asım Komiser’i ikna edemez. Metin kurtulmak için polise ve Kürdo’ya yakalanmadan önce gerçek katili bulmalı ve suçsuzluğunu kanıtlamalıdır. Yalnız bu o kadar kolay olmayacaktır.