Aralarında Balıkesir İl İmamı Sabahattin Gökçe'nin de bulunduğu 5 kişi gözaltına alındı, 7 kişi aranıyor İl imamı Gökçe'nin, çoğu Amerika olmak üzere 300'den fazla yurt dışı seyahati yaptığı belirlendi.

Terör örgütü FETÖ/PDY'ye yönelik Balıkesir merkezli, İzmir ve Kırkkale'de yapılan operasyonda, aralarında Balıkesir İmamı'nın da bulunduğu 5 kişi gözaltına alındı. Haklarında yakalama kararı bulunan 7 kişinin ise arandığı bildirildi.

Star muhabirinin edindiği bilgiye göre,Balıkesir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücade Şubasi ekipleri,Terör örgütü FETÖ/PDY'ye yönelik Balıkesir merkezli, İzmir ve Kırıkkale'de eş zamanlı olarak operasyon düzenledi.


İL İMAMI DA GÖZALTINDA

Operasyonda, Balıkesir İl İmamı Sebahattin Gökçe ile birlikte 2'si İzmir, 1'i Kırıkkale olmak üzere 5 kişiyi gözaltına aldı.

İl İmamı Yücel'in çoğunluğu Amerika olmak üzere 300 den fazla yurt dışına çıktığı belirlendi. Gökçe'nin Terör örgütü FETÖ/PDY'ye para topladığı ve yurt dışına aktardığı iddia edilirken, kent merkezinde ise öğrenci yapılanmasını organize ettiği belirtidi.

Gözaltına alınan 5 kişi sorgulanmak üzere Balıkesir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele şubesine getirildi. Haklarında yakalama kararı bulunan 7 kişinin ise arandığı bildirildi.